İNŞAAT SEKTÖRÜ YÜZDE 15 BÜYÜYECEK

İnşaat sektörü yüzde 15 büyüyecek
18 Ocak 2011 13:45

Bakan Demir, sektörün 2015 yılına kadar yüzde 15 büyüme göstereceğini söyledi.

MÜNİH - Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, inşaat sektöründe 2015 yılına kadar yüzde 15'lik bir büyümenin gerçekleşmesinin mümkün olabileceğini söyledi.

Münih'de düzenlenen Uluslararası İnşaat ve Yapı Malzemeleri Fuarı BAU 2011'i ziyaret etmek amacıyla Almanya'da bulunan Bakan Demir, Türk gazetecilere yaptığı açıklamada, 2 yılda bir düzenlenen fuara katılan Türk şirketlerin sayısının iki katına çıktığına işaret ederek, bunun Türk ekonomisinin performansının, fuarı gezmesi beklenen 200 binden fazla ziyaretçiye gösterilmesi açısından çok önemli olduğunu belirtti.

Türkiye'de son 8 yılda dünyadaki kriz ortamına rağmen ulaşılan yüzde 8'lik büyüme gözönüne alındığında inşaat sektöründe de büyük bir gelişme yaşanmasının mümkün olabileceğine inandığını ifade eden Demir, "İnşaat sektöründe 2015 yılına kadar yüzde 15 büyüme gerçekleşemez değil" dedi.

Bakan Demir, fuar ziyareti sırasında Almanya Ulaştırma, İmar ve İskan Bakanı Peter Ramsauer ile gerçekleştirdiği çalışma yemeğinde de, Türkiye'de inşaat malzemeleri üretimi ve bunların üçüncü dünya ülkelerine ihracatı, Alman firmalarının da belli markalarla Türkiye'de yatırım yapması konularının ele alındığını kaydetti.

Bakan Demir ayrıca, TOKİ inşaatlarından yurt dışında yaşayan vatandaşların da faydalanabileceğini belirterek, bu konuda yurt dışındaki Ziraat Bankası ve İşbankası şubelerinin, gerekli teminatları verme konusunda çalışma yapmasını istedi ve bürokratik işlemler konusunda yardım vaadinde bulundu.

ÜRÜN GRUPLARIMIZ
BAYİLİKLER
Adaçal Endüstriyel MineralAkgün KiremitDoğaner AlçıFilli BoyaHekim Yapı Hekim BoardKöster Yapı KimyasallarıMaltech MakinaPakBoardUysal TuğlaYALTEKS Yalıtım Malzemeleri Yapı Harç Süper Harç
© 2006 SARAYLIOĞLU YAPI & YALITIM
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım : Capitol Medya | Yazılım : CM Bilişim