BAYİLİKLER

KÖSTER Yapı kimyasalları AŞ bir KÖSTER Bauchemie AG, Almanya kuruluşudur.

KÖSTER Bauchemie AG, 01 Ekim 1982 yılında Almanya'nın Aurich kentinde kurulmuştur. Su yalıtımı sektörünün önde gelen kuruluşlarından biri olan KÖSTER, Almanyada bulunan merkez tesislerinin yanı sıra Hollanda, Amerika Birleşik Devletleri, Hong Kong, Çin, Kore, Danimarka, Arjantin, Çek Cumhuriyeti, Slovenya, Belçika, İsviçre, Avusturya , Birleşik Arap Emirlikleri , Suriye , Lübnan , Tayland , Singapur, Hindistan, Ukrayna, Şili, Tayvan, Lüksemburg, İspanya, Portekiz, İran, Polonya ve Brezilyada faaliyet göstermektedir.

Türkiyedeki çalışmalarına 1994 yılında başlayan KÖSTER AŞ, yalıtım sektöründeki yerini her geçen gün genişletmektedir. 100 ' ü aşkın satıcı ve uygulamacı bayisi ile yurt çapında hizmet veren KÖSTER A.Ş Gebze, Kocaeli ilçesindeki modern üretim tesislerinde KÖSTER Lisansı ile üretim yapmaktadır.

Yenilikçi ve çözüm sunan ürünleri ve etkin teknik desteği ile sektörün önde gelen kuruluşlarından biri haline gelen KÖSTER A.Ş gelecekte de Türkiye'deki yatırımlarını arttırarak sürdürme amacındadır.
 

www.koster.com.tr

Yalteks

Yalteks 1988 yılında, Polimer Bitüm Su Yalıtım Membranları üretmek üzere kurulmuş ve kısa sürede önemli gelişme kaydederek sektöründe kalitenin adı olmuştur.
2000-2001 yılları arasında üretim hatlarını 23.000 m² 'lik alan üzerine inşa edilmiş Gebze Pelitli Tesisleri'ne taşıyarak, Polimer Bitum Su Yalıtım Membranlarında 18 milyon m² 'lik, Kiremitaltı örtülerinde 5 milyon m² lik, Asphalt Shingle Çatı Kaplama Plakalarında ise 2.5 milyon m² 'lik üretim kapasitelerine ulaşmıştır.
2005 yılında 4.500.000 € tutarındaki yeni yatırımı ile yıllık 120.000 m³ kapasiteli YALTEKSBOARD XPS Isı Yalıtım Levhası üretimine başlayarak Isı Yalıtımı sektörüne adım atmıştır.
Koşulsuz müşteri memnuniyetini ilke edinmiş olan Yalteks, Ankara, İzmir ve Adana Bölge Müdürlükleri ve yurt çapında 70'in üzerinde bayisiyle kaliteyi Türkiye 'nin her noktasına taşıma vizyonunu başarıyla hayata geçirmektedir.

HEKİM YAPI

Bir HEKiM HOLDiNG HEKİM GROUPkuruluşu olan HEKİM YAPI ENDÜSTRİSİ SANAYİ VE TİCARET A.ş. prefabrik yapı üreten grup şirketlerinden Prefabrik Yapı ye Özge Yapı tarafından kullanılmakta olan iç ye dış cephe kaplama elemanı olarak çimentolu ahşap yonga levha üretmek düşüncesiyle 2001 yılında Sn. Öner Hekim ye Sn. Nafiz Hekim tarafından kurulmuş olup, daha sonra dünyada bu amaçla kullanılan en gelişmiş urun olan fiber cement levha üretiminde karar kılınarak yola bu yeni hedefle devam edilmiştir.
  Üretim teknolojisi konusunda dünyanın en saygın gruplarından biri olan ye Eter nit markası ile üretim yapmakta olan Belçika ETEX grubuna bağlı REDCO S.A. firmasından know-how lisansı satın alınmış ye fabrika kurulumuna 2002 yılında başlanmıştır.

Tamamen kendi öz yarlığı ile gerek yurtiçi ye gerekse yurtdışından satın alınan üretim makinelerinin ye teçhiz atı n yanı sıra firma bünyesinde imal edilen ünitelerle son derece modern bir fabrika haline getirilen üretim tesisinde deneme çalışmalarına 2004 yılı Mayıs ayında başlanmış, Mayıs ayında ise tek vardiya halinde normal üretime geçilmiştir.
Başarılı bir çalışma döneminin ardından üretim kısa sure içinde uç vardiyaya çıkarılmıştır. Adapazarı-Hendek 2. Organize Sanayi Bölgesinde 60.000 m2 alan üzerinde kurulu 20.000 m2 kapalı alana sahip olan üretim tesisi uç vardiya halinde yıllık 32.000 m3 fiber cement levha üretim kapasitesine sahiptir. Tesisin en önemli özelliklerinden biri de kendi hammaddesini üretir duruma gelmiş olmasıdır. iç piyasadan hazır olara k satın alınırken kendi içinde entegre olarak çalışma avantajını kullanmak amacıyla yörede araştırma yapılmış ye istenen vasıfta silika ihtiva eden bir maden ocağı satın alınmıştır.

Yoğun çalışmaları takiben hem on kırma tesisi hem de mikronize öğütme tesisi kurularak sirk et kendi hammaddesini üretir ye kullanır hale gelmiş bulunmaktadır. Böylece dışa bağımlılığı önemli derecede azaltılan üretim tesisinde araştırma ye geliştirme çalışmalarına aralıksız devam edilmektedir.

HEKİM YAPI A.Ş’nin urun yelpazesinde halen uç ana urun grubu bulunmaktadır. Bunlar; HEKİM BOARD markası ile üretilen büyük boyutlu fiber cement levhalar, TURKSIDING markası ile üretilen fiber cement yalı baskı plakaları ye folyo kaplı FIBERCEMENT LAM levhalardır. Pek çok ustun özelliğe sahip olan fibere cement levhaların üretimi ile yapı sektöründe yeni bir çığır açılmış bulunmaktadır.

Halen ülkemizin ilk ve tek fiber cement levha üreten kurulusu olma özelliğine sahip olan, güçlü a it yapış ı, inançlı ve özgüvene sahip personeli ve en önemlisi ülkemizin gelişmiş ülkeler arasında yer alabilmesi için durmadan çalışmak misyonu ile HEKİM YAPI ENDÜSTRİSİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. ülkemizin parlayan yıldızlarından biri olmaya devam edecektir.


www.hekimyapi.com

ÜRÜN GRUPLARIMIZ
BAYİLİKLER
Adaçal Endüstriyel MineralAkgün KiremitDoğaner AlçıFilli BoyaHekim Yapı Hekim BoardKöster Yapı KimyasallarıMaltech MakinaPakBoardUysal TuğlaYALTEKS Yalıtım Malzemeleri Yapı Harç Süper Harç
© 2006 SARAYLIOĞLU YAPI & YALITIM
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım : Capitol Medya | Yazılım : CM Bilişim