HİZMETLERİMİZ – SAĞLAM EV YAPIMI

gall01.jpg

Sağlam Ev bir diğer adıyla çelik ev sağlam ve estetik bir ev olarak müşterilerin talepleri doğrultusunda istenilen ölçülere uygun olarak tasarlanır. Tüm iç ve dış dekorasyonu Yaliz yapı tarafından tasarlanıp anahtar teslimi yapılmaktadır.

Su basman taliye betonu terazisinde dökülürken çelik sistemin montaj yapılacağı ankraj lamaları (alt soketler) hazırlanarak beton dökülür. Bu andan itibaren statik projesinde belirtilen kesitlerdeki çelik taşıyıcı elemanların montajı başlar.Bu montaj sistemi 2 türlü uygulanır.

  • Vidalı Sistem
  • Kaynaklı Sistem


Yukarıda belirtilen sistemden vidalı sistem olup pencere ve kapı boşlukları projesine uygun bırakılarak montaj işlemi çatı dahil bitirilir.

celik03.jpg

Elektrik ve sıhhi tesisatın kaba döşemesi yapılır. Sonra bina içinden alçıpan levhalarla kapatılır (tavan & duvar.) Isı ve ses yalıtımı malzemeleriyle (taş yünü,cam yünü,strofor) gibi malzemeler kullanılır , yine tavan ve duvarlar kaplanır (çelik konstrüsiyon araları).Bu uygulamadan sonra dış duvarları nem bariyeri diye adlandırılan şilte malzemesiyle kapatılır.Bu uygulama ile bina dışarıdan gelecek nemden önlenmiş olur. Nem bariyerinin üzerine ise dış cephe malzemeleriyle (Turkısh siding veya Fiber cement) levhaları ile kapatılır.
 

Çatı OSB ile kaplanır. OSB üzerine rutubet ve su yalıtım malzemesi olan membran ile kaplanır. Membran üzeri shingle ile veya  kiremit ile kaplanır.Saçak sistemine uygun olarak yatay ve düşey oluk sistemi yapılır.
 

Binanın dış cephe ve çatı kaplama çalışmaları yapılıp devam ederken binanın iç döşemeleri Fayans ,kalebodur çalışmaları alçı derz bantları ve alçı sıva çalışmaları devam eder.Tavanlarda kartonpiyer varsa asma tavan çalışmaları devam ederken duvarlar isteğe bağlı olarak ya kağıtla kaplanır veya saten boya ile boyanır. Kapı ve pencere montajı yapılır.Taban döşemesi Laminant parke ile kaplanır.
 

Son olarak elektrik ve sıhhi tesisat montaj malzemeleri bitirilerek bina tamamlanmış olur. 

Daha Detaylı Bilgi ve Fotoğraflar için Tıklayın

ÜRÜN GRUPLARIMIZ
BAYİLİKLER
Adaçal Endüstriyel MineralAkgün KiremitDoğaner AlçıFilli BoyaHekim Yapı Hekim BoardKöster Yapı KimyasallarıMaltech MakinaPakBoardUysal TuğlaYALTEKS Yalıtım Malzemeleri Yapı Harç Süper Harç
© 2006 SARAYLIOĞLU YAPI & YALITIM
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım : Capitol Medya | Yazılım : CM Bilişim